تبلیغات
وب لژیون مسافر علی جمالی(رها)

وب لژیون مسافر علی جمالی(رها)
درمان قطعی اعتیاد به مواد مخدر(رایگان)

بنام قدرت مطلق الله

خلاصه گزارش لژیون یکشنبه مورخه 96/06/26

دستور جلسه: تکامل عقل 

 ما هر مشکلی را حل کنیم گویا به یک جهان دیگر قدم میگذاریم مثل مشکل اعتیاد که کلیدش را پیدا کردیم و می رویم جلوتر و مشکلات و حل کردنش و یافتن کلید برایمان راحتر می شود .ما آمدیم در این حیاط تا مشکلات را حل کنیم . ما باید یاد بگیریم که هر مشکلی کلیدی دارد و با یافتن راه قفل را باز می نماییم تا به دنیای تازه راه پیدا کنیم . ما باید در مسیر زندگی باید حداکثر توان خود را بکارببریم و برای رهایی تلاش کنیم . 


خلاصه سخنان استاد: 

حس دریافت کننده اطلاعات است. پنج حس در صور آشکار و پنج حس در صور پنهان و یکی هم حس مترجم یا همان حس ششم . بنابراین 11 حس است که به عقل اطلاعات میدهد و عقل حکم می کند و بر اساس حکمی که عقل صادر می کند ما حرکت می کنیم.

  عقل فرایزدی دارد و اشتباه نمی کند مگر اطلاعات غلط بهش داده شود و این اطلاعات غلط بدلیل حس آلوده است.  ما برای اینکه عقلمان درست کار کند  باید حس خودمان را تزکیه و پالایش کنیم یعنی حرکت کردن در  راه مستقیم و دوری کردن از ضد ارزشها . هر چه در این مسیر حرکت کنیم حس آدمی سالم تر میشود و حس که سالم شد عقل بهتر کار می کند .

خیلی از ما بر اساس اطلاعات غلط  یکسری باورهایی داریم مثال می گویند بهشت جایی است که ما می رویم  می خوریم می خوابیم در صورتی که در کتاب قرآن تمثیل می زند  . مثل کتاب60 درجه که تمثیل است.  هستی در حال چرخش و حرکت است چه در این جهان و چه در جهان دیگر و هیچ وقت جایی و مکانی پیدا نمی کنیم که ثابت باشد .هر کس در هر سن و سالی که هست با آموزشهایی که می گیرد با تفکر جدید به زندگی و کائنات نگاه میکند وقتی طرف 15 ساله شد یک جور کائنات را نگاه می کند و وقتی 30 ساله شد یک جور دیگر نگاه میکند.

آدمی هر لجظه با دانش و کشفیاتی جدید روبرو می شود و این کشفیات از جهانهای دیگر به این جهان و این جهان به جهان دیگر رفت و برگشت می کند از زمین به آسمان از این حیاط به حیاط های دیگر . این جور نیست که فکر می کنیم در حیاطهای دیگر حرکتی وجود ندارد. انسان همیشه در حال حرکت است و هیچ جا ثابت و ساکن نیست و در جهان مادی بهترین چیز برای من و شما این است که آموزش بگیریم و آموزش بهترین و مهمترین چیز است که به فرمان عقل نزدیک و نزدیکتر شویم .

 ما هر مشکلی را حل کنیم گویا به یک جهان دیگر قدم میگذاریم مثل مشکل اعتیاد که کلیدش را پیدا کردیم و می رویم جلوتر و مشکلات و حل کردنش و یافتن کلید برایمان راحتر می شود .ما آمدیم در این حیاط تا مشکلات را حل کنیم . ما باید یاد بگیریم که هر مشکلی کلیدی دارد و با یافتن راه قفل را باز می نماییم تا به دنیای تازه راه پیدا کنیم . ما باید در مسیر زندگی باید حداکثر توان خود را بکارببریم و برای رهایی تلاش کنیم . 

عقل چیست و چطور کار میکند ؟ اطلاعات عقل کجاست ؟ و از کجامی آید ؟ مغز یک مترجم است برای عقل. اطلاعات و پیامها را ترجمه میکند برای عقل و بر عکس.

 خیلی از عرفا و علما راجع به عقل صحبت کرده اند . مثلا در یک تقسیم بندی بر مبنای اطلاعات و آگاهی ، عقل را به عقل معاش ، عقل عقیده ای ، عقل حسابگرانه ، عقل آزاد و ..... نامیده اند. خیلی ها می گویند من تا یک چیزی را نبینم نمی پذیریم مثال خدار ا چون نمی بینم قبول ندارم عقل را چون نمی بینم نمی پذیرم. عده ای می گویند خدا هست می گوید شاید باشد می گویی شاید جهان های دیگر هم هست می گوید شاید باشد من نمیدانم و این شاید، باعث می شود عقل پذیرش بیشتری در جهت تکامل داشته باشد. 

 به اطلاعات عقل معقولات می گوییم مثل خواسته معقول ، آقای مهندس معقولات را در این سی دی دسته بندی کردند. معقولات نخستین معقولات دومی . یک سری اطلاعات هست که از قبل در عقل انسان آمده مثل اینکه انسان می داند جزء از کل کوچکتر است این را میگوییم معقولات نخستین.و معقولات دومی می شود چیزی که ما آموزش می بینیم در واقع کسب می کنیم.

به گفته آقای مهندس متفکران به چهار دسته تقسیم می شوند حکما مشاء یعنی حکیم دانا  مثل سقراط .می گوید اینها از راه فکر کردن راه را پیدا می کنند یعنی تا حس نکند نمی پذیرد . دوم حکمای اشراق که از شرق می آید که از راه عشق پیش می رود که به یک حقایقی برسند مثل برخی از درویشان مثل صوفی ها . در این راه جلورفته اند و چیزی دیده اند که دیگران ندیده اند برای همین نمی تواند استدلال کند چون فقط از راه  تزکیه و پالایش دیده اش به جاهایی باز میشود .سوم حکمای متکلمین چند نفر با هم حرف می زنند همدیگر را قانع می کنند و با فکر کردن به حقایق می رسند به شرطی که مغایر با دین نباشد .چهارم حکمای متصوففین که جکم عقل را بر شرع مقدم می دانند .

ما یک سری توانایی هایی داریم باید از قوه به فعل در آوریم و از قوه به فعل در آوردن سه مرحله باید طی شود :قوه حیوانی یعنی در قوه هست ولی وجود خارجی ندارد 2  قوه ممکن امکان به فعل شدن دارد 3-  و بعد به فعل در می آید .

تهیه گزارش: مسافر اسماعیل 

نگارش: مسافر محسن 
طبقه بندی: گزارش جلسات لژیون،
برچسب ها: درمان کنگره 60 اعتیاد عقل تکامل عقل،
[ یکشنبه 2 مهر 1396 ] [ 12:42 ] [ مسافر محسن ]
درباره وبلاگ

دردورنج بشرازجهل نیست بلکه ازعلوم ودانشهای کشف نشده است.خوشبختانه امروز، اعتیاد درمان قطعی دارد.با روشDST و با دارویOT(شربت تریاک)، در کنگره60 اعتیاد درمان میشود. در پروسه زمانی درمان، سه پارامتر جسم ،روان و جهان بینی درطول یازده ماه به تعادل میرسد.این وبلاگ می کوشد دانش و تجربیات خود در این زمینه را،به روز ارائه کند.امید این است مفید واقع شود.
کانال تلگرام jamalic60@
-----------------------------------------
جای هرکس نیست اینجا آمدن ×
اختیاری نیست مارا آمدن ×
هر که راخواهد خدا دعوت کند ×
سایبانش ابر رحمت میکند ×
هر که آمد آبرویش میدهد ×
در پناه خویش جایش میدهد
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :